KHK TV

Maliye Bakanlığı’ndan ihraç, eylemci Cemal Yıldırım KHK TV’ye konuştu.

KHK ile kamudaki görevinden atıldığı günden beri kamuoyunun kendisini sokak eylemleriyle tanıdığı Cemal Yıldırım, onur ve şerefini ayaklar altına aldırmadığı için direndiğini söyledi.

Yaptıkları eylemlerin tamamının meşru olduğunu belirten Yıldırım, “Beni işten attın 119 ayrı soykırım uygulamasıyla canlı canlı gömmeye çalışıyorsun. Sen beni terörist ilan edemezsin, ben meşruyum ve işi elinden alınmış bir kamu emekçisi olarak direneceğim.” dedi.

Bu ülkede kimse kimseyi hain ilan etmeye hakkının olmadığını vurgulayan Yıldırım, “Kendi insanlığımıza sahip çıkmazsak neye sahip çıkacağız, çocuğumun yüzüne bakarken utanmak istemiyorum. Bu mücadeleyi yapmazsak onur ve şerefimizi kaybederiz. Bu onur ve şerefle sisteme kafa tutuyorum.” diye konuştu.

Toplumsal muhalefetin tamamının sosyal medyaya sıkıştığını kaydeden Yıldırım, “KHK’lılar gerçekten hayalet, işinden atılmış KHK’lılara soruyorum bana ‘Twitter’dan direndiğini’ söylüyor.

Böyle bir direniş olur mu, faşizm ancak sokaklarda meşru mücadeleyle yıkılır. Mağdur edilmiş insanlar hala sistemin diliyle konuşuyor. Sistem ‘fetöcü’ diyor, biz de ‘fetöcü’ diyoruz. Bu ülkede insanlar “Kürt” olduğu için helikopterden atılıyor. Bu kabul edilebilir mi?” İfadesini kullandı. Yıldırım, haklarını alana kadar sokaklarda direnmeye devam edeceğini belirtti.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan  izleyebilirsiniz.