KHK TV

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’lılarla ile ilgili  “Bu insanları sivil ölüme mahkum ettiler. Ağaç kökü yesinler dediler. Bu insanlığa sığar mı?” dedi.

Kılıçdaroğlu meclisteki konuşmasında binlerce KHK’lının mahkeme kararlarına rağmen işlerine başlatılmadığına vurgu yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meclisteki grup konuşmasında adalet vurgusuna geniş yer ayırdı. Adalet bakanının “Hukuk reformu” çıkışına göndermelerde bulunan Kılıçdaroğlu, KHK’lılar üzerinden hükümeti eleştirdi.

KHK’lıların 4 yıldır büyük sıkıntılar yaşadığına vurgu yapan Kılıçdaroğlu  “Zulme uğrayan milyonlar oldu. KHK ile binlerce kişi işinden oldu. Bu insanlara ağaç kökü yesinler dediler. Sivil ölüme ve açlığa mahkum ettiler. Ölenler, intihar edenler, yuvaları yıkılanlar oldu. Bunlar insanlığa sığar mı?” ifadelerini kullandı.

KHK’lılar Hemen Yarın Sabah İade Edilmeli Ki Samimiyetine Güvenelim

Adaleti düzeltmek için bir düzenleme geldiğinde sonuna kadar destek vermeye hazır olduklarını kaydeden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  “Adalet kurumuna güven kalmadığını görüyorlar. 18 yıl sonunda, bu ülkede adalet sorunu var. Biz bu adalet sorununu çözeceğiz diyorlar” dedi. Binlerce KHK mağdurunun olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu “Hukukta gerçekten reform yapacaklarsa çok geçmeden bu kişileri yarın sabah görevlerine iade etmeleri gerekir ki biz bu kişilerin samimiyetine güvenelim” diye konuştu.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan  izleyebilirsiniz.