KHK TV

Antalya’da Çığlık köyünde 5 çocuklu, çiftçi bir ailenin çocuğu olan KHK’lı öğretmen Galip Acar, yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı. Öğretmenlik mesleğini çok sevdiğini ve ihraç edilmesinin kendisine çok ağır geldiğini belirten Galip öğretmen, “Bu ülkenin ne kadar zor kazanıldığını bildiğim için öğrencilerimi, vatanını milletini seven, dürüst, ahlaklı bireyler olarak yetiştirdim, bu yaşadıklarımı ne ben ne de yakınımdakiler hak etmedi.” dedi.

BURASI  İMTİHAN  DÜNYASI

İhraç olduğunu öğrendiği anı anlatan Galip öğretmen, ” O an eyvah dedim, kendim için, okuttuğum öğrenciler, okutacağım öğrenciler için, babam annem için eyvah dedim. Ama burası bir imtihan dünyası, Allah dünyada en çok sevdiğiyle imtihan edermiş.” Diye konuştu. Devletin kendisini sadece görevden aldığını ve maaş vermediğini söyleyen Acar, öğretmenlikten vazgeçmediğini, hala öğrencilerine iyi ve güzel şeyleri paylaştığını kaydetti.

KİMİN TERÖRİST OLDUĞUNA ZAMAN KARAR VERECEK

Galip Öğretmen, konuşmasını şöyle tamamladı: “Şuan için KHK’lılar; terörist, vatan haini olarak yaftalanıyor; ancak kimin terörist ve hain olduğunu zaman gösterecek. Birileri vatan haini diyince öyle mi oluyorum? Ben kendimi bilmiyor muyum. Kim bu memlekete zarar verdiyse Allah belasını versin, ben onların yanında olamam.”

Dilerseniz röportajın tamamını buradan  izleyebilirsiniz.