KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı Hava Astsubayı İsa Çetin, ankesörlü telefondan arandı diye TSK’dan ihraç edildi.

KHK TV’ye konuşan Çetin, ihracını gece nöbet sırasında isminin resmi gazetede yayınlanmasının ardından öğrendiğini dile getirdi.

KHK’lı ihraç hava Astsubayı İsa Çetin, yaşadığı süreci KHK TV’ye anlattı.

SIRANIN BİRGÜN BANA GELECEĞİ AKLIMA HİÇ GELMEZDİ

Yaşadıklarına hala bir anlam veremediğini, ülkeye hukuk geldiğinde mutlaka döneceklerine inandığını belirten 20 yıllık Astsubay Çetin, “İhraç olan arkadaşlarımın dosyalarını hazırlamıştım. Sıranın bir gün bana geleceği hiç aklıma gelmezdi” dedi.

En çok üzüldüğü şeyin ihracını internetten öğrenmek olduğunu belirten Çetin, “Bizleri çağırıp söyleme zahmetinde dahi bulunmadılar. Üzerime atılı hiç bir somut suç olmamasına rağmen ihraç oldum, ağır cezada yargılandım” ifadelerini kullandı.

“SUÇUM ANKESÖRLÜ TELEFONDAN ARANMAKMIŞ”

Suçunun 2010 ve 2016 yılları arasında ankesörlü telefondan aranmak olduğunu aktaran İsa Çetin, “Bize suçlusun, suçsuzluğunu kanıtla diyorlar. Hukuk da evrensel ilkelerde böyle bir şey var mı? İnsan suç olmayan bir konuda suçsuzluğunu nasıl ispatlar?” dedi. Emekliliği hak etmesine rağmen çocuklarının eğitimi dolayısıyla emekli olmayı düşünmediğini aktaran Çetin, ancak KHK sonrası iş bulmakta zorlandığı için emekli olmaya karar verdiğini kaydetti.

“SİLAHI OLMAYAN MERMİDEN İKİNCİ MAHKEME”

İhracı sonrası silahlarını teslim ettiğini belirten KHK’lı Astsubay Çetin, şunları söyledi: “Ancak bir gün polisler evime geldi, arama yapacağız dediler. Teslim ettiğim silahların mermilerini bulunca bana yeniden dava açtılar. Çok şükür o davadan beraat ettim. İşe iade ve ağır cezadaki davalarım ise devam ediyor.”

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.