KHK TV Berna Kavaklı

Karı koca, ihraç akademisyenler İsmail ve Havvanur Şahin çifti. 15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL ile büyük acılar yaşadılar. En büyük acı ise evlatlarını kaybetmeleri oldu. Önce Akademisyen, Dr. İsmail Şahin ihraç oldu, sonrasında cezaevine gönderildi. Kendisi gibi akademisyen eşi Havvanur Şahin’de önce açığa alındı. Daha sonra gözaltına alınan İsmail Şahin, yaklaşık 24 ay cezaevinde kaldı. Cezaevinden çıktıktan sonra çocuklarıyla zaman geçiren ve özellikle vefat eden oğlu Harun Esat ile hayallerini gerçekleştiren baba İsmail Şahin, en son olarak çok sevdiği oğlunu, bir kazada kurban verdi. Dedesiyle evin bahçesine çıkan Harun Esat, bahçe korkuluklarında oynadığı sırada elektrik çarpması sonucu kalbinin durması ile hayatını kaybetti. Baba İsmail Şahin ve eşi Dr. Havvanur Şahin yaşadıklarını KHK Tv’den Berna Kavaklı’ya anlattı.

“VEFAT EDEN OĞLUMLA ARAMIZDA ÖZEL BİR BAĞ VARDI”

Vefat eden oğlu Harun Esat ile aralarında özel bir bağ olduğunu aktaran Baba İsmail Şahin, “Bebekliğinde annesinin durumundan dolayı ben büyüttüm Harun’u, o yüzden özel bir bağ var vardı aramızda. Ben cezaevine girdiğimde Harun, ikinci sınıfa gidiyordu ve 8 yaşındaydı” dedi.

“ÖLMEDEN GÜZEL ZAMANLAR GEÇİRDİK”

“Oğlum cezaevinde de ölebilirdi. Ben tahliye olduktan yaklaşık 17 ay sonra sonra vefat etti” diye konuşan ihraç akademisyen İsmail Şahin, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı. “Cezaevinden çıktım, onunla zaman geçirdim. Allah’a şükrediyorum bu konuda. Ben cezaevindeyken çocuklar, babalarıyla zaman geçirmek istiyor. Bana hep mektuplarında bundan bahsediyordu. Rabbim müsaade etti. Ölmeden çok güzel zamanlar geçirdik” ifadelerini kullandı.

“ELEKTRİK ÇARPTI, KALBİ DURDU, OĞLUMUN ÖLECEĞİNİ HİSSETTİM”

Oğlunun kazası hakkında da konuşan ve anlatırken sesi titreyen baba İsmail Şahin, “Dedesiyle dışarı çıkmıştı. Bahçe demirinde kaçak olmuş. Bahçe kapısında oynamak istemiş, 8 saniye içinde kalbi durmuş. Doktor olan komşumuz müdahale etmişler. Ancak yavrumun kalbi çalışmadı bir daha. Kafasında ciddi hasar oluşmuş. Benim içime doğdu oğlum kurtulamayacaktı. Çünkü ağır bir hasar almıştı. Yavrum kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti” dedi. Öldükten sonra oğlunun elini ayağını yüzünü öptüğünü, ona dua ettiğini aktaran Şahin, “Bu bir imtihan. Allah’tan geldik Allah’a döneceğiz. Bizi ayakta tutan bu inanç. Asıl dünya, ahiret. Yavrumuz cennet kuşu oldu” diye konuştu.

ALLAH’TAN GELDİK, ALLAH’A DÖNECEĞİZ KİMSEYE İFTİRA ATMADIM VİCDANIM RAHAT”

Evladımı kaybettikten sonra cezaevinde ağladığı şeylere de ağladığını belirten İsmail Şahin, son olarak şu mesajları verdi: “Orada yaşadıklarımız, evlat acısının yanında hiç bir şeymiş. Elimizden işimizi, özgürlüğümüzü alabilirler. Ama inançlarımızı almaları mümkün değil. Pazarda limon satarız hamallık yaparız. Onurlu bir şekilde yaşarız. İlk gün insanlara iftira atıp başkaları yansın deseydim. Şu anda yastığa başıma koyduğumda yatamazdım. Allah’a şükür kimseye iftira atmadım. O yüzden vicdanım çok rahat. Biz, kimseden lütuf beklemiyoruz. Haklarımızı er ya da geç alacağız. Ama kaygılanmayalım kederlenmeyelim. Allah, her şeyi görüyor. Dünya çok kısa. Bu dünyada insanlara zulmetmenin iftira atmanın anlamı yok. Ölümü biz içimizde öldürdük. Biz burada yaptığımız güzel işlerle buradan ayrılmak istiyoruz”

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.