KHK TV

11 ay önce eşi cezaevine giren KHK Mağduru İhraç Öğretmen Sıddıka Erduran, “Çok zor günler yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz; ancak mücadeleyi bırakmayacağız” dedi.

Eşi cezaevinde kanser hastası olan daha sonra karantina koğuşunda koronaya yakalanan Erdoğan Erduran’ın eşi Sıddıka Erduran, 15 Temmuz sonrası yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı.

ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Başlarına böyle bir şey geldiğine hala inanmadıklarını belirten Erduran, süreçte en çok çocuklarının psikolojisinin bozulduğuna dikkat çekti.

Eşinin cezaevinde yaşadıklarını anlatan Sıddıka Erduran, şunları söyledi: “Eşim bana hep destek oldu. Moralimizi çok yüksek tutmaya çalışıyoruz ama ne kadar yüksek tutmaya çalışsak da kendimizi çok izole edilmiş hissediyoruz.

Gardiyanlar kollarıyla iterek yemekleri veriyorlar, çekip gidiyorlar. Ölüme terk edilmiş gibi hissediyoruz. Hakkınızı helal edin. Çocuklarımı bir daha görebilir miyim bilmiyorum” Eşinin çok pozitif bir kişi olduğunu, kendilerine moral verdiğini belirten Erduran, “Eşim, kanser hastalığını yenmek için morale çok ihtiyaç var, inşallah en kısa sürede buradan çıkıp bu hastalığı yeneceğim” dediğini aktardı.

“HERKES HAKSIZLIKLARI KONUŞMALI”

Haksızlıklara, susmanın çare olmadığını belirten Erduran, “Biz haklı olduğumuzu, adaletin yerine geleceğini düşünerek sustuk. Ancak susmak, çare değilmiş bunu anladım” diyerek mağduriyet yaşayan herkesin konuşması ve birbirine sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.

VE TAHLİYE

KHK Mağduru ihraç öğretmen Sıddıka Erduran ile röportajımız sonrası eşi Erdoğan Erduran’ın tahliye olduğu öğrenildi.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.