KHK TV

CHP’li Şişli Belediyesi’nde çalışırken işten çıkarılan Turan Aktaş, belediye önündeki direnişinde 300. günü geride bıraktı.

Şişli Belediyesi’nde çöp kamyonu şoförü olarak çalışan ve İşçi Meclisi hakları için dava açtığı gerekçesiyle belediyeden ihraç edilen Turan Aktaş, işini geri alabilmek için 300 gündür direniyor.

Direnişte 300 Günü Geride bırakan Turan Aktaş

Kılıçdaroğlu Gelsin Bu Para İle Geçinmeye Çalışsın Bakalım Geçinebiliyor Mu?

Belediye önünde bir basın açıklaması yapan Aktaş, CHP’li siyasilerin AKP’lilerden bir farkının kalmadığını dile getirdi. Aktaş “Bu ülkede hiçbir siyasiye güvenimiz kalmadı. Herkes kendi borusunu öttürüyor. Bizim gibi gariban vatandaşlar ne yapacak, kime güvenecek, kime oy verecek?” şeklinde konuştu. Açıklamasında partisini eleştiren Aktaş “Ben şu ana kadar hiç sağ partiye oy vermedim. CHP’nin üyesiyim. Aldığımız maaşta bile gözleri var. Gecemizi gündüzümüze katıyoruz; ancak belediyen 3200 TL maaş alıyoruz, biz o para ile hem öğrenci okutuyor hem kira ödemeye çalışıyor hem de ev geçindiriyoruz. Kılıçdaroğlu gelsin bu para ile geçinmeye çalışsın bakalım geçinebiliyor mu?” şeklinde konuştu. “

“CHP DE SİSTEMİN PARTİSİ OLMUŞ”

Bu dönemde siyasi partilerin birbirinden farkının kalmadığını söyleyen Aktaş “Ben normalde CHP’liyim ancak bundan sonra asla CHP’ye oy vermem. Ekran önünde göstermelik muhalefet yapıp arkada onlarla birlikte iş tutuyorlar. CHP sol bir parti olmaktan çıktı, sistemin partisi oldu. AKP’den hiçbir farkı yok. Hatta iktidara gelirlerse daha zalim davranırlar diye düşünüyorum. Muhalafet partisi iken bu zulmü yapanların iktidar olunca neler yapacağını varın siz düşünün” dedi. Aktaş, işini geri alana kadar belediye önünde direnişinin devam edeceği sözlerine ekledi.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.