KHK TVMünir Korkmaz

KHK’lı Öğretmen Rıfat Deniz, KHK TV’ye konuştu. 675 sayılı KHK ile 38 yıllık Öğretmenlik mesleğinden atılan Rıfat Hoca, geceleri çoban gündüzleri öğretmen olarak göreve başladığını söyledi. Meslek hayatı boyunca ülkenin en ücra köşelerinde fedakârlık yaparak mesleğini yaptığını belirten Rıfat Deniz, hangi nedenle ihraç edildiğini henüz öğrenemediğini kaydetti.

SUSMAYACAK VE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Bir eğitimci olarak ülkenin gidişatına suskun kalmalarının mümkün olmadığına dikkat çeken Rıfat Deniz, “Biz öğretmenler ülkenin yapı taşı, aydınlanmanın öncüleriyiz. Biz haksızlıklar karşısında susamayız ve boyun eğemeyiz. Bulunduğumuz kurumlarda demokratik eğitimi savunduk, ülkenin gelişmesi için düşünce ve eylemlerimiz oldu; bu galiba birilerinin zoruna gitti, bunu kabul edemediler. Ya susacaktık ya da konuşup kapı dışı olacaktık. Biz susmamayı seçtik.” Diye konuştu.

ÜLKENİN EN UFAK ÇÖPÜNÜ ÇALMADIK

Biz ne yaptık da bu yaşananları hak ettik diye soran Rıfat Öğretmen, “Ülkenin en ufak bir çöpünü çalmadık. Ülkeye en ufak bir ihanette bulunmadık, eğitim için canla başla çalıştık. İhraç oluşuma benden çok veliler üzüldü. Bizi neden ihraç ettiniz? Suçumuz varsa, önümüze neden koymuyorsunuz? 140 bin kamudan 600 bin özel sektörden insan keyfi olarak bir çırpıda ihraç edildi. Bu arkadaşlara da soruyorum: Sen ben susarsak biz neyi kazanacağız?” İfadelerini kullandı.

SUSARSANIZ DAHA FAZLA DÖVÜLÜRSÜNÜZ

Rıfat Hoca KHK’lılara şunları tavsiye ederek sözlerini tamamladı: “Arkadaşlar, haklarınıza dokunuldu, kişiliğiniz elinizden alındı, artık ayrışmayı bırakın, kabuklarınızı kırın mücadele cephesinde yer alın biz terörist değiliz, amacımız kişisel değildir, amacımız ülkemizin geleceği ve demokrasidir. Susarsanız daha fazla dövülürsünüz. Gelin mücadele safında yerinizi alın.”

Dilerseniz programın tamamını buradan  ️️ izleyebilirsiniz.