KHK TV, Münir Korkmaz

8 yıllık ihraç polis memuru KHK’lı Şeref Balcı, şimdi çaycılık ve sera işleri yaparak geçimini sağlıyor. “Öz vatanımızda terörist muamelesi gördük” diyen Balcı Mersin Antalya yolu üzerinde açtığı çay ocağında KHK’lılara çayı ücretsiz veriyor. O, çaycılık dışında kredi ile açtığı serada muz da yetiştiriyor. Amacı eşi ve 2 çocuğuna önceden olduğu gibi helal rızık götürmek.

Öte yandan Şeref Balcı’nın anne babası da çocuklarının yaşadıklarına inanamıyor. “Biz çocuğumuzu zor şartlarda okuttuk. Mezun oldu, parasızlıktan yanına gidemedik. Başımıza bunlar gelecekmiş. Allah’ın takdiri” diyen Balcı ailesi, adaletin bir an önce tesis edilmesini bekliyor.

KHK’larla 150 Bin kişinin sorgusuz sualsiz işlerinden atıldığını hatırlatan Balcı, “Her polis aracı gördüğümde içim cız eder. Keşke o araçta ben olsam, keşke o üniformayı tekrar giysem diye iç geçiririm” diyor. İhraç edildiğinde şok olduğunu aktaran Şeref Balcı, “Eşimle ben ne yapacağımızı bilemedik. Bir süre sonra da ailemle birlikte memleketime, anne babamın yanına, geldik” diye konuşuyor.

Yaşadıklarını KHK Tv’ye anlatan İhraç Polis Memuru Şeref Balcı “40 yıl düşünsem aklıma bu işlerin geleceğini tahmin edemezdim. Bizler helal rızkın peşinden gidiyoruz. Birçok iş yaptım, yapmaya da devam edeceğim” dedi.

İhraç ve haksızlığa uğradığını düşünen bir vatandaş olarak kimseden ayrıcalık beklemediklerini aktaran Balcı,  “sadece adaletin işlemesini bekliyoruz. Kanunda yazılı suçu babam da işlese ona da o kanun işlesin.” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.