KHK TVBerna Kavaklı

Son dönemde sokak eylemleri ile bilinen ve 2 ay önce tutuklanıp daha sonra geçtiğimiz hafta tahliye olan Melek Çetinkaya; KHK Tv’den Berna Kavaklı’ya konuştu. Mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini ve mücadelesine kaldığı yerden devam edeceğini aktaran Çetinkaya, “Kimse size hakkınızı oturarak vermiyor. Hak mücadele edilerek kazanılır” diyerek mücadeleye devam edeceğini ve kararlılığının mesajını verdi.

“HAKSIZLIĞI DUYURMAYAN VEKİLLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Haksızlığa uğramış kesimlere seslerini çıkarmayan muhalefeti de eleştiren Çetinkaya, “Haksızlıkları görüp de sesini çıkarmayan, milletin yanında yer almayan milletvekillerine de hakkımı helal etmiyorum. Hadi iktidar vekillerini anlıyorum da muhalefet vekilleri de iktidarın söylemleri ile hareket ediyor” dedi.

AMACIM, SESLERİ DUYULMAYAN HARBİYELİ ÖĞRENCİLERİN SESİNİ DUYURMAK

Mütedeyyin kesimde genelde kolaycılık ve hazırcılığın olduğuna dikkat çeken Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, “Oturduğunuz yerden kimse hakkınızı size vermeyecek. Amacım sesleri duyulmayan Harbiyeli öğrencilerin sesini duyurmak.” İfadelerini kullandı.

“ÖLÜM TEHDİTLERİNE CEVABIM: BANA BİR KURŞUN YETMEZ 313 KURŞUNLA ÖLDÜRÜN!”

 Cezaevine girdiği için pişman olmadığını aktaran Çetinkaya, “ Bana bir tecrübe oldu. Ben cezaevine konulacağımı bekliyordum. Suç işliyor muydum, hayır. Sadece suçsuz olduğunu bildiğinim Harbiyeli öğrencilerin sesi olmak için sokağa çıktım. Ölüm tehditleri aldığımda beni 1 kurşunla öldüremezsiniz 313 kurşunla öldürün dedim.” Tekrar cezaevine girecek olsa bile mücadeleden vazgeçmeyeceğini sonuna kadar hakkını arayacağını aktaran Çetinkaya, şunları söyledi: “Ben sokağa çıkarken her şeyi göze aldım. Çocukluğumdan bu yana hep mücadele ettim. Hep yalnız mücadele ettim. 44 yaşındayım küçüklüğümden bu yana mücadele insanıyım. Önceleri adalete inancım vardı. Sonra, baktım ki beklemekle bu iş olmuyor; kimse size hakkınızı vermiyor. Cemal Yıldırım ile Nazan’la tanışınca ben de sokağa çıkmaya, hak mücadelesi vermeye karar verdim.” dedi.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan  izleyebilirsiniz.