KHK TV

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL sonrası çıkarılan KHK’larla işlerinden atılan mağdurlar ve bu süreçte hak ihlaline uğrayan tüm mazlumların sesini duyurmak için kurulan KHK TV YouTube kanalı kısa film yarışması düzenliyor.


OHAL ve KHK DÖNEMİ HAK İHLALLERİNİN DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRILMASI AMAÇLANIYOR

30 Haziran’da hayatını kaybeden Prof. Dr. Haluk Savaş Genel Yayın Yönetmenliğinde, 1 Ağustos 2019’da kurulan KHK Tv YouTube kanalı tarafından düzenlenen kısa film yarışmasının OHAL ve KHK hak ihlallerini geniş kitlere ulaştırmayı ve KHK sorununun çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyor.

HERKESE AÇIK OLACAK

KHK’lı Platformları Birliği‘nin ve Haluk Savaş KHK Akademisi‘nin de desteklediği kısa film yarışması “KHK’lıların Yaşadığı Zulümler” ana temasını taşıyacak, amatör ve profesyonel herkese açık olacak.

En fazla 5 dakikayla sınırlı olacak kısa film yarışmasına katılacaklar adaylar, eserlerini en geç 29 Ocak Cuma gününe kadar “khktvkisafilmyarismasi@gmail.com” adresine mail veya wetransfer yoluyla ulaştıracaklar.

BİRİNCİYE 10 BİN, TOPLAM 23 BİN LİRA ÖDÜL VERİLECEK

11 Nisan 2021 Pazar günü açıklanacak kısa film yarışmasında birinciye 10 Bin, İkinciye 5 bin, Üçüncüye ise 3000 Türk Lirası ödül verilecek. Ayrıca yarışmada Prof. Dr. Haluk Savaş Özel Ödülü verilecek. Bu ödülün tutarı ise 5 bin Türk Lirası olacak.

Kısa film yarışmasının şartnamesi son başvuru tarihine kadar www.khktv.org web sitesinde yayınlanacak.

Şartnameyi buradan indirebilirsiniz