KHK TV

Üç eylemci… Üçü de hak ve adalet mücadelesi veriyor. Biri oğlunun, diğer ikisi, çalınan ekmeği için hakkını arıyor üçü de yıllardır sokaklarda seslerini duyurmaya çalışıyor.

Melek Çetinkaya, Harbiyeli Annesi

15 Temmuz akşamı olan biten her şeyden habersizce köprüye getirilen askeri öğrenci Taha Furkan’ın annesi. Henüz 18 yaşında olan Taha Furkan, silah kullanmadığı ve teslim olduğu halde “darbe yapmak” suçlamasıyla müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sadece evladının hakkını aramak için sokaklara inen anneyi duyan olmadığı gibi yaptıkları “suç” sayıldı. İki aydan fazla bir süre cezaevinde oğluyla aynı kaderi yaşadıktan sonra iki gün önce tahliye edildi…

Mahmut Konuk KHK’lı Sağlık Emekçisi

Kürt hareketinden gelen Mahmut Konuk da “FETÖ” torbasına konup ihraç edilen bir memur. Haksızlıklara baş eğmeyen ve kendi gibi hakları gasp edilen KHK’lıların sesini duyurmak için her hafta pazartesi günleri sokaklara inen Konuk’un bu eylemi “suç” sayıldı ve o da ceza evine gönderildi.

Ve Cemal Yıldırım…

Bu kanunsuz, keyfi zulüm döneminin sembol isimleri arasında çoktan yer alan dünyanın en güzel yüreklerinden birini taşıyan bir eylemci. KHK ile işine son verildiği ilk günden itibaren hakkını sokaklarda arayan, 300’den fazla göz altına alınan ve yılmayan bir isim Cemal Yıldırım. Tüm KHK’lıların sesini duyurmak için İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüme eylemi her il ve ilçe girişlerinde engellendi. Yıldırım, “Ekmeğimi çalanlara karşı diz çökmeyeceğim” diye haykırmaya devam ediyor. Melek Çetinkaya tahliye edildi. Bir gün Mahmut Konuk da cezaevinden çıkacak, Melek Hanımın oğlu Taha Furkan da çıkacak. Cemal Yıldırım ile tüm KHK’lılar haklarına kavuşacak ama bu üç eylemci hiç bir zaman unutulmayacak.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.