KHK TVAhmet Erkan

Nurten Çatpınar, Oğlu ve gelini cezaevinde olduğu için 3 torununa bakıyor. Bütün yük omuzlarında. Düzce’de yaşayan babaanne Nurten Çatpınar’ı torunları, baba ve annesi olarak biliyor. 3 torununa bakan babaanne Nurten Çatpınar, yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı. 1.5 yıl önce cezaevine giren Fuat Alperen ve Nazlı Çatpınar çifti geride 3 çocuk bıraktılar. Oğlu ve gelininin emaneti 3 torununa gözü gibi bakmaya çalışan Çatpınar, 3 çocuğa bakmanın çok güç olduğunu aktararak, şunları söyledi:

“Yerine göre anne diyorlar. Her ay çocukların anne ve babalarını ziyaretimizde sıkıntı yaşıyoruz. Çocuklar her şeyden habersiz. Bir gün gittiğimizde çocuklardan ortancası; “bu kafese girmek istemiyorum” dedi. Gelinimle ağladık. Bir şey yapamadık. Ortanca torunumda şaşılık var. Ameliyat dediler. Annesi olmayınca yaptırmak istemedik. Cezaevinden anne babasının çıkmasını bekliyoruz. Hepsiyle ayrı ayrı ilgileniyorum hepsiyle bu yaşımda bunlarla mücadele ediyorum”

“ANNEM ÇALIŞMIYOR KİTAP OKUYOR”

Çocukların, anne babalarını cezaevinde çalışıyor bildiğini dile getiren babaanne Çatpınar, “Baba robot yapıyor, anne örgü el işi yapıyor dedik. Küçük torunum  bana annem orada çalışmıyor ki, orada kitap okuyor dedi. Ne diyeceğimi bilemedim. Onlar sevinsin diye hediyeler hazırladık. Anne babası göndermiş gibi yaptık. Bayramlarımız çok hüzünlü geçiyor. Anne yok, baba yok.” İfadelerini kullanarak yaşadığı durumu anlatıyor.

“ÇOCUKLARIM ELLERİNE SİLAH ALMADAN TERÖRİST OLDULAR“

Çocuklarının ellerine silah almadan terörist olduğunu belirten Çatpınar, “Komşuları çok üzüldüler. Biz böyle güzel insanları tanıdık onlar terörist olamaz diyorlar. Çünkü benim çocuklarım karıncayı bile incitecek çocuk değiller.” Cezevlerinde biribirinden değerli insanların yattığını, bunları gördüğünü kaydeden babaanne Nurten Çatpınar “Pandemi döneminde her yer ibadetlere kapalıyken orada terörist dedikleri kişiler cemaatle namaz kılıyorlardı.” diye konuştu. Çatpınar, oğlu ve gelininin serbest bırakılıp çocuklarına kavuşması için yetkililerden yardım istedi.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.