KHK TVAhmet Erkan

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 12 yıldır çalışırken KHK ile işinden olan Erdal Murat Aydın şimdilerde çaycılık yaparak geçimini sağlıyor. Evli ve 1 çocuk babası Aydın, bir gün bu sorunların sona ereceğine inanıyor. İşletme fakültesinden yüksek lisans mezunu olan Aydın, “Şimdi yüksek lisans mezunu olarak çok harika çay yapıyorum” diyerek trajikomik durumunu anlatıyor.

“DEVLETE MİLLETE ZARAR VERMEDİM”

Hakkında hiç bir soruşturma olmadığını ve istihbarat raporlarına göre ihraç edildiğini belirten KHK’lı Çaycı Erdal Murat Aydın; “Ben, devletime milletime zarar verecek hiç bir şey yapmadım. Ben sadece işimi yaptım” diyor. Yaşadıklarını KHK Tv’ye anlatan Erdal Murat Aydın, “Bizi çaresiz bırakmaya çalışıyorlar. Ancak başaramayacaklar” diye konuşuyor.

“İŞSİZ KALDI, 1 YIL KIZINA BAKTI”

İşsiz kaldıktan sonra eşi çalıştığı için 1 yıl boyunca “Feza” isimli kızına baktığını aktaran Aydın, “bu süre içinde annelik yaptım. Bu süreç bana çok şey kazandırdı. Aynı zamanda kendime iş de baktım. Çevrem, sağ olsun bana sahip çıktı” ifadelerini kullandı.

“YÜKSEK LİSANS MEZUNU, ÇAYCILIK YAPIYOR”

Diyarbakır’da çevresinin desteğiyle bir çaycı dükkanı açtığını ve işlerinin çok iyi olduğunu aktaran Yüksek Lisans Mezunu Erdal Murat Aydın, şunları söyledi: “Bu dükkanı kendi emeklerimle kurdum. Bazı zamanlar çok yoruldum. Günde 2-3 saat uykuyla çalıştım. Ancak mücadeleyi hiç bırakmadım. İşten atılmak, bizlere çok şey kazandırdı. Prof. Dr. Haluk Savaş’ın dediği gibi “KHK’lar gidecek biz kalacağız” okuduğu dönemde aklına, hiç çay ocağı açacağı gelmediğini; şimdi ise çay mühendisi olduğunu belirten Aydın,  “Eskiden Erdal bey diye çağırıyorlardı. Şimdi “Çaycı Erdal” olarak çağırıyorlar.” diye konuştu.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ️ izleyebilirsiniz.