KHK TV, Mehmet Tombak

Hem 28 Şubat döneminde hem de 15 Temmuz sonrası OHAL döneminde mağdur edilen ve 8 ay cezaevinde kalan Zübeyir Gülabi, Türkiye’nin geleceğinin KHK’lılar eliyle şekilleneceğini kaydetti.

Gülabi, geçmişte 28 Şubatçı paşaların yapamadıklarını, bugün islamcı yönetim eliyle yapıldığına dikkat çekti. Yaşadıklarını KHK TV’den Mehmet Tombak’a anlatan Gülabi, “Ben hem 28 Şubat’ın mağduruyum hem de 15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL’in. Defalarca yurt dışına çıktım, geldim. 2019’da havaalanında ülkeye giriş yaptığımda gözaltına alınarak tutuklandım. 8 ay cezaevinde kaldım. Daha sonra tahliye edilerek 4 ay ev hapsi yaşadım. Mahkemem devam ediyor” dedi.

28 ŞUBAT DÖNEMİNDE BİZLER KAHRAMANDIK

28 Şubat dönemi ile 15 Temmuz’u karşılaştıran Emekli Albay Zübeyir Gülabi, “28 Şubat’ta bizler, halkın gözünde kahramandık. Herkes bizlere  iş vermek istiyordu. Hatta evini vermek isteyenler dahi oldu. O dönem, büyükşehir belediyesi bizleri işe alıyordu. MGK kararlarına rağmen büyükşehir belediyesinde arkadaşlarımız çalıştılar. Çünkü alınan kararların halk nezdinde karşılığı yoktu. Şimdi ise KHK’lılara öcü muamamelesi yapılıyor. Herkes onlardan kaçıyor iş verilmiyor” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA iLE KHK’LILAR TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU

KHK’lıların Türkiye gündemine oturduğunu, bunda sosyal medyanın çok büyük rolü olduğunu belirten Gülabi, “Biz 28 Şubat’ta bizi çıkaracak TV, radyo aradık. Bulursak ne ala. Yoksa haklılığımızı kimseye anlatamazdık. Şimdi insanlar sosyal medya ile gündem değiştiriyor.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ KHK’LILAR ŞEKİLLENDİRECEK

Türkiye’nin geleceğinin yüzde 99’u yüksek okul mezunu KHK’lılar eliyle şekilleneceğine inandığını aktaran KHK Mağduru Emekli Albay Zübeyir Gülabi, “Bugün 28 Şubatçıların yapamadığını bugünün islamcı yönetimi yaptı. Kimsenin aklına gelmezdi böyle bir durum” ifadelerini kullandı. Bu davanın hukuki değil siyasi bir dava olduğunu hatırlatan Zübeyir Gülabi, “O yüzden 2023 bizim için de bir milat olmalı. Çünkü o gün KHK’lıların haklarını alacağı yıl olacaktır” dedi. KHK’lılara bir öneride de bulunan Gülabi, bütün KHK’lıların bugünleri anlatan en az bir kitap yazmaları tavsiyesinde bulundu.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.