KHK TVAhmet Erkan

Ağırlaştırılmış müebbet cezasını ve şartlarını kabul etmeyerek Ölüm orucuna başlayan ve zorla müdahale edilerek Bakırköy eğitim ve araştırma hastanesinin disiplin hücresinde tutulan avukatlar Ebru Timtik, Aytaç Ünsal, Özgür Karakaya ve Didem Akman için protesto eylemi düzenlendi.

Savunmaya Özgürlük Koordinasyonu, adil yargılama talebiyle ölüm orucunda olan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna dikkat çekmek amacıyla Timtik’in tutulduğu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

Adalet Sağlansın Ebru ve Aytaç Yaşasın

Açıklamaya HDP eski milletvekili Mehmet Ali Aslan, Timtik ve Ünsal’ın meslektaşları ve çok sayıda yurttaş katıldı. “Adalet sağlansın Ebru ve Aytaç yaşasın” pankartının açıldığı açıklamada sık sık “Ebru, Aytaç yaşasın” ve “Ebru, Aytaç onurumuzdur”  sloganları atıldı.

Açıklama metnini Savunmaya Özgürlük Koordinasyonu adına Grup Yorum üyesi Eren Erdem okudu. HDP Eski milletvekili Mehmet Ali Aslan da insanların adil yargılanmak için ölüm orucuna girdiklerini muhalefet parti milletvekillerinin de artık hastane önüne gelmesi gerektiğini söyledi.

Açıklamaların ardından Grup Yorum üyeleri, Timtik ve Ünsal için “Bir Mevsim” şarkısını seslendirdi.

Basın açıklamasının  tamamını buradan izleyebilirsiniz.