KHK mağdurlarından Enes Evren Civelek, cezaevinden çıktıktan sonra  yaşadığı o acılı günleri ilk kez KHK Tv’ye anlattı.

15 Temmuz sonrası gözaltına alınan ve 25 yıl ceza ile yargılanan Civelek kendisini ziyareti sonrası 2 çocuğunu annesini ve imam olan kayın pederini kazada kaybetmişti.

Civelek ailesinin yaşadığı dramı, Enes Evren Civelek’in yaşadıklarını ilk kez yine KHK ekranlarından eşi Hatice Civelek anlatmıştı.

Bir Koyundan Bir Post Çıkar, Benden 3 Post Çıkarmaya Çalışıyorlar

Aynı kazada, dışarıda kendisi için mücadeleden eşi de ağır yaralanmıştı. 2.5 yıl hücrede tecrit altında olan ve bir itirafçının söylemleri ile hakkında 3 dava açılan Enes Evren Civelek, “Bir koyundan bir post çıkar, benden 3 post çıkarmaya çalışıyorlar. Allah aşkına benimle uğraşmayı bırakın” diyor.

Bizlerden Vatan Haini Çıkaramazsınız

Yaşadığı travma nedeniyle cezaevinden çıktıktan sonra da sıkıntılar çeken Enes Evren Civelek, cezaevi süreci ve çıktıktan sonra yaşadıklarını şöyle ifade ediyor: “Cezaevinde zor zamanlar yaşadım. Mahkemede kendimi anlatamadım. Üstüne bir de beni ziyaretleri sonrası çocuklarımı, annemi ve kayınbabamı kaybettim” diyen Civelek, “Bizlerden vatan haini çıkaramazsınız” diyor.

Yavrularımı ve Gidenlerimi Kim Geri Getirecek

Cezaevinden izinli olarak çocuklarının cenazesine katıldığını ve çocuklarını kendi elleriyle toprağa verdiğini anlatan Civelek, “Allah verdi, Allah aldı. İnşallah bizlere şefaatçi olurlar” ifadelerini kullandı. Röportaj sırasında yaşadıklarını anlatırken zaman zaman gözyaşlarına boğulan KHK mağduru Enes Evren Civelek, “Hasbel kader tahliye edildim ama iki buçuk yıl tecrit hayatı yaşadım, gözlerim doğru düzgün görmüyor, sürekli kamaşıyor,yürümekte zorlanıyorum,algı problemleri yaşıyorum, gülme ağlama nöbetleri yaşıyorum. Bu saatten sonra bana pardon deseler dahi benim yavrularımı ve gidenlerimi kim geri getirecek” diye konuştu.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ️ izleyebilirsiniz.