KHK TV, Münir Korkmaz

Hükümetin, darbeyi bahane ederek kendisine muhalif olan tüm kesimleri baskı altına almak ve sindirmek için kullandığını belirten Atabay, Demokrasi mücadelesinin devam edeceğini söyledi. İhraç edilmenin kendilerinde çok ciddi bir sıkıntı yaratmadığını kaydeden Atabay, “Aslında darbeden sonra ne yapacaklarını biliyorduk. Ailem, eşim, arkadaş çevrem demokrasi ve emek mücadelesi verdiği için hep yanımda oldular.” Dedi.

DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ

KESK’in üyelerine karşı gösterdiği dayanışmadan övgüyle bahseden Atabay, “Bu yardımlar ilk başlarda bizi hayatta tutunmak için çok önemliydi. Sonraları iş bulan arkadaşlarımız, iş yeri açan arkadaşlarımız oldu. Sendikanın dayanışması dışında kendi arkadaş çevremizde dayanışma içinde olduk. Şuan sendika üyemiz olup desteğe muhtaç hiç bir arkadaşımız yok.” Diye konuştu.

BOYUN EĞMEYECEĞİZ

90’lı yıllar ile bu dönemi kıyaslayan Atabay, şu ifadeleri kullandı: “Bu bölgedeki insanlar bugün yapılanları 90’lı yıllarla karşılaştırıyor. Önceden işkence ve faili meçhul cinayetler yaşanıyordu, şimdi her şey alenen açıktan yapılıyor. Devlet kültürü ortadan kalktı. Biz demokrasi, barış ve emek mücadelemizi her şekilde yürüteceğiz. Çocuklarımızın geleceği için bunu yapacağız. Emek, barış, demokrasi mücadelesi için işimizden atılacaksak bu hiç önemli değil. Emeğimizi hiçe sayanlara karşı asla boyun eğmeyeceğiz!”

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ️ izleyebilirsiniz.