KHK TV, Münir Korkmaz

Batman’da sağlık çalışanı olarak görev yaparken eşiyle birlikte KHK ile ihraç olan Mustafa Yurtsever, mücadeleye sonuna kadar devam edeceğini söylüyor. İhraç haberini sabah uyurken öğrendiğini belirten Yurtsever, “Eşim kaldırdı. İkimizde ihraç olduk dedi. Ben hiçbir şey olmamış gibi uyumaya devam ettim” dedi. Yurtsever, iktidara muhalif olduğu için ihraç olmayı beklediklerini kaydetti.

“BİZ DAHA ÖNCE NEDEN İHRAÇ OLMADIK DİYE ŞÜPHE DUYDUK”

Batman’da görev yaparken ihraç olan KHK’lı sağlık çalışanı SES Batman Eski İl Başkanı Mustafa Yurtsever, 15 Temmuz sonrası eşiyle birlikte ihraç olduğunu aktardı. KHK TV’ye konuşan Yurtsever, “İhraç sonrası moralimiz bozulmadı. Çünkü bekliyorduk. Bir çok arkadaşımız bizden önceki KHK ile ihraç olmuştu. Hatta biz, bizi neden ihraç etmediler diye kendimizden şüphe etmeye başladık” dedi. Eşiyle ihraç olması sonrası sendikadaki arkadaşlarla dayanışma içerisine girdiklerini bu yüzden maddi olarak sıkıntı yaşamadıklarını aktaran Yurtsever, ancak çocuklarının süreçten çok olumsuz etkilendiğini kaydetti.

“Emek Çiçekçilik” Hobi İdi,  İşimiz  Oldu

Bir süre sendikalarından gelen yardımla idare eden ihraç sağlık çalışanı Mustafa Yurtsever, daha sonra eşiyle birlikte çiçek dükkanı açmaya karar vermişler. Daha önce çiçek bakımının bir hobi olduğunu aktaran Yurtsever, “Şimdi çiçekçi açtık, çiçekçilik bizim işimiz oldu. Dükkânımızın adını da “Emek Çiçekçilik” koyduk. İşlerimiz iyi geçinip gidiyoruz” diye konuştu. Yurtsever, ihracının gerekçesini geçmişte kamuda birçok yolsuzluğun üzerine gitmeleri ve muhalif sendikada yer almalarına bağlıyor.

“28 ŞUBAT’IN MAĞDURLARI BUGÜNÜN ZALİMLERİ OLDULAR”

28 Şubat döneminde o zamanlar mağdur olan; ancak şimdi iktidara gelen kişilerin de haklarını savunduklarını belirten KHK’lı sağlık çalışanı Mustafa Yurtsever, “O dönem de bizler hedef halindeydik. Çünkü 28 Şubat’ta mağdur olan kesimlere sahip çıktık. Bugün olsa yine sahip çıkardık. Ancak geçmişin mağdur olan kişileri, şu anki mağduriyetin sebebi. Geçmişte mazlum olanlar bugün zalim oldu” ifadelerini kullandı.

Bugün yaşananları geçmişle kıyaslayan Yurtsever, “Biz 90’lı yıllarda bölgemizde yapılan cinayet ve işkenceleri biliyoruz. O zaman gizli yapılırdı. Şimdi bu işkenceler ve cinayetler aleni yapılmaya başlandı” diye konuştu. Yurtsever, KHK’lıların haklarını almak için birlikte mücadele etmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ️ izleyebilirsiniz.