KHK TV, Münir Korkmaz

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Sektereri ve ayrıca SGK’dan 679 sayılı KHK ile  ihraç edilen  Aziz Özkan, 15 Temmuz darbe girişiminden yola çıkarak şu soruyu sordu: “15 Temmuz başarılı olsaydı ne olurdu?”

Özkan, Baskın Oran’ın yazısına atıfta bulunarak KHK Tv’ye yaptığı değerlendirmede darbenin başarılı olması halinde günümüzde yaşanan benzer olayların olacağına dikkat çekti.

Hükümetin 15 Temmuz sonrası, 20 Temmuz’da ilan ettiği OHAL ile “sivil bir darbe” yaptığını aktaran Özkan, “15 Temmuz başarılı olsaydı yaşanan sürecin bir benzeri 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL ile yapıldı. Belediyelere kayyumlar atandı. Gazeteciler tutuklandı.  Yüz binlerce insan KHK’larla işlerinden oldu, sivil ölüme terk edildi. Muhalif sesler susturulmaya ve sindirilmeye çalışılıyor. Bunları şu anda yaşıyoruz” dedi.

Özkan, KHK mücadelesi için, “126 bin ihraç içerisinde 4238 KESK’li kamu emekçisi ihraç edildi. Biz tabii ki 126 bin ihraca seslendik, KESK’in çatısı altında örgütlenmeye çağırdık.” dedi.

Son KHK’lı işine dönene kadar mücadelelerine devam edeceklerini aktaran BES Genel Sekreteri Aziz Özkan, KHK TV’ye çok özel açıklamalarda bulundu.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan  izleyebilirsiniz.