KHK TVBerna Kavaklı

Geçtiğimiz günlerde kalp krizinden hayatını kaybeden Antalya Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (ASMEK) Eski Koordinatörü Alev Aslangiray’ın (38) ailesi iade-i itibar istiyor.

2014 yılında o dönem AKP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmaya başlayan Arslangiray, seçimler sonunda belediyeyi CHP’nin alması ile Antalya’ya 3 saat uzaklıktaki Gazipaşa’ya gönderildi. Arslangiray’ın daha sonra sözleşmesi yenilenmeyerek işten çıkarıldı.

KHK TV’den Berna Kavaklı’ya konuşan Arslangiray’ın ailesi şunları söyledi: “Alev’in işten çıkartılması için yeni yönetime yakın olan bazı yerel gazetelerde Alev hakkında hiçbir dayanağı olmayan iddialar içeren olumsuz yazılar ve haberler kaleme alındı.

HAKKINDA KARA PROPAGANDA YAPILDI

Hakkında kara propaganda yapıldı. Yapılan haberler dayanak gösterilerek Alev’e yapılan haksızlıklar meşrulaştırılmak istendi. Alev, yapılan haberler ve dedikodulara karşın kendisini yeni yönetime anlatmaya çalıştı. Liyakatli biri olduğunu, çalıştığı birimle ilgili akademik çalışmasının dahi olduğunu, kendisinin haberler de bahsedildiği gibi mobing yapan, akçeli işlere karışmış biri olmadığını hem ifade etti hem de hakkında yapılan soruşturmalar neticesinde ispatladı”

Ailenin iddiasına göre Alev’in yazılan gazete, İnternet haberleri ve dedikodulardan çok rahatsız olduğu belirtilerek,  “Alev kendisine söz hakkı tanınmadan linç edildiğini düşünüyordu. Atılan iftiralar ve onları temizlemekle geçen zaman onu çok yıprattı. İçine kapandı. 38 yaşında aort damarının yırtılması sonucu vefat etti” ifadelerini kullandılar.

Alev’in başına gelenlerin başkasının da başına gelmesini istemeyen aile belediye yetkilileri ve gazetecilerden kamuoyu önünde özür ve iade itibar bekliyor.

Dilerseniz programın tamamını buradan ️ izleyebilirsiniz.