KHK TVBerna Kavaklı

 “DERİN DEVLETİN ETKİLERİ DEVAM EDİYOR”

Gazeteci ve Yazar Ergun Babahan, derin devletin etkilerinin hem iktidar hem de muhalefet üzerinde etkilerinin devam ettiğini kaydetti. Babahan, KHK’lıların yaşadıklarını ise “Ülkede yaşanan adaletsizliklerin en dramatik parçalarından birisi” şeklinde değerlendirdi. KHK TV’den Berna Kavaklı’nın sorularını yanıtlayan Gazeteci Ergun Babahan, başta KHK meselesi olmak üzere ülkede yaşanan adaletsizlik ve hukuksuzluklardan bahsetti.

“ADALETTE  VİCDANIN ESERİ KALMAMIŞTIR”

Melek Çetinkaya’nın tutuklanması, Rabia Naz dosyasının kapatılması gibi olayların; adaletin, iktidarın kontrolünde olduğunu gösterdiğini ileri süren Babahan “Adalette vicdanın eseri kalmamıştır. İmha etme planının, adaletsizliğin, hukuksuzluğun bir parçası KHK’lılar. KHK’lılar denilince aklıma ‘Var olmanın dayanılmaz hafifliği geliyor.’ KHK’lıların hiçbir hukuki hakları yok. Kredi kartı dahi alamıyorlar. Mesleklerini yerine getiremiyorlar. Bu insanlara yardım edenler de terörist ilan ediliyor. Korku toplumu oluşturuldu”

“CHP  DE DERİN DEVLETİN ETKİSİNDE”

Derin devletin etkilerinin devam etiğini, CHP üzerinde de bu gücün çok büyük etkisinin olduğunu aktaran Babahan, “Yarın CHP iktidara gelse, aslında pek fazla bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum. Terör bahanesiyle her türlü hukuksuzluk kabul ettirilebiliyor.” ifadelerini kullandı.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.