NE ANLATAYIM?

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yaşayan evli, 4 çocuk babası ihraç akademisyen Yardımcı Doçent Doktor Fatih Kıraç “Suçum ne, bilmeden mahkemeye çıktım. Başkan, bana anlat diyor. Ben de ne anlatayım dedim” diyerek yaşadıklarının tam bir ironi olduğunu belirtiyor.

Bankacılık ve sigortacılık işleri ile uğraşan ihraç akademisyen Kıraç, bilimsel çalışmalarına devam ettiklerini yurt dışından teklif almalarına rağmen yurt dışı yasağından dolayı gidemediğini aktarıyor.

“YASAL BİR BANKADAKİ PARAMDAN DOLAYI CEZA ALDIM”

Devletin en yetkili kişileri tarafından açılan, yasal bir bankada parasının olmasından dolayı örgüte yardım ve yataklıktan ceza aldığını belirten Fatih Kıraç, “Benim vicdanım çok rahat, suçum yok,  başımı yastığa koyduğumda mışıl mışıl uyuyorum. Ancak bana bu cezayı verenler uyuyor mu sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

“AĞAÇ KÖKÜNÜ ÖNCE BİZE BUNU DİYENLER YESİN”

İhraç olduktan sonra maddi sıkıntı yaşamadığını aktaran Kıraç, “yani bize ağaç kökü yediremediler. Bize ağaç kökü yedirmek isteyenler, önce kendileri bir tadına baksın eğer vicdanları elveriyorsa tadı da güzelse bizlere tarifini versinler biz de o zaman yeriz” diye konuştu.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.