Münir Korkmaz

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde belediyede itfaiye çavuşluğu yapan 55 yaşındaki evli, 7 çocuk babası Diyanet Elagöz’ün hayatı, bir gecede ilan edilen OHAL  KHK’sı ile değişti. İki ay açıkta kalan daha sonra ise ihraç edilen itfaiyeci Elagöz, şimdi Göksun’da oto yıkamacılığı yaparak geçimini sağlıyor. Mahkemede beraat eden Elagöz, iade edilmeyi bekliyor. İade edilmediği için çok zor günler geçirdiğini, çocuklarına bakmakta güçlük çektiğini aktaran Elagöz, “Allah’tan kardeşim avukat, avukatlık ücreti ödemiyorum. O’nu da ödesem ne yapardım bilmiyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIM BU SÜREÇTE BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ”

Tüm dünyasının yedi çocuğu olduğunu belirten KHK’lı itfaiyeci Dilaver Elagöz, süreçte en çok çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu belirtiyor. Ortaokula giden kızının, daha önce okul birincisi olduğunu; ancak süreç sonrası okula gitmek istemdiğini belirten Elagöz,  “6 yaşındaki kızım ise bana, ben artık Allah’a küstüm. Babam beraat etti. Dua ediyorum işine dönmüyor” ifadelerini kullandı.

“AMCAM BENİMLE AĞLIYOR AMA BENİ SUÇLU GÖRÜYOR”

Bu hayatta artık hiç bir beklentisinin kalmadığını aktaran Elagöz, “55 yaşındayım. Amcam benimle ağlıyor; ancak beni suçlu görüyor. Dedem, beni suçlu görüyor. Dayım, beni suçlu görüyor. Bu hayattan bir beklentim kalmadı. Bu iş yeri var da arkadaşlarla sohbet edip rahatlıyorum” dedi.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.