Son dönemde her platformda, özellikle muhalif partilere en çok sorulan soruların başında KHK’lıların durumu geliyor.

TV 5 televizyonuna çıkan Deva Parrtisi Genel Başkanı Ali Babacan ve İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu KHK’lıların durumları ile ilgili sorulara cevap verdi.

“ZULÜM”

 

Bir dönem AKP’de ekonomi bakanlığı yapan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan TV5’de katıldığı  bir programda özellikle mahkemelerde beraat eden KHK’lıların iade edilmemesini zulüm olarak değerlendirdi.

15 Temmuz’da dahili olanların, planlayanların, en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini belirten Babacan; ancak bunun dışında mahkemece beraat eden kişilerin ise, işe iadelerinin mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Kararlar Devlete Olan Sadakat Duygusuna Büyük Zarar Veriyor

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Türk mahkemelerinin verdiği kararlara uyulmamasının devlete olan sadakat duygusuna büyük zarar verdiğini kaydetti. Devletin adaletle yaşadığını aktaran Ağıralioğlu “İdarenin tasarruflarının amacı devlete bağlılığı arttırmalı, birlik ve beraberliği sağlaması gerekir.” dedi.

Devlet Vehimle Yönetilmez, Adaletle Hukukla Yönetilir!

“Mahkemenin kararını tanımıyorum diyorsanız milletin de mahkemelerin kararlarına uymasını nasıl bekleyeceksiniz” diye konuşan Ağıroğlu, “Devlet vehimle yönetilmez, adaletle hukukla yönetilir. Olanları dehşetle izliyorum.” ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu, hukukun dışına çıkarak hukukun ihyasının sağlanamayacağını kaydetti.

Dilerseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.