İnsan hakları savunucusu,  TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi  ve KHK’lıların her an yanında olan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Karar TV’ye konuştu.

Siyasi baskıların olmaması durumunda bu toplumdaki en çok tartışılan konunun KHK meselesi olacağını aktaran Gergerlioğlu, Nazi Almanya’sı pratiklerinin bir benzerinin KHK ile bu ülkede yapıldığını kaydetti.

Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Karar Tv yayınında  Gazeteci Elif Çakır, Ahmet Taşgetiren ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı.

Gergerlioğlu, başta KHK meselesi olmak üzere, Türkiye’de insan hakları savunucusu olmanın zorluğundan, islami cemaatlerin haksızlıklar karşısında sus pus olmasından, mecliste kabul edilen infaz yasası, cezaevlerinin durumu ve kaçırma vakalarına kadar çok sayıda konuyla ilgili önemli açıklamalarda  bulundu.

Bir mağduru savununca, toplumun çok kolay etiket yapıştırdığını belirten Gergerlioğlu, “geçmişte başörtülülere ve imam hatiplilere yapılanlar şimdi de KHK’lılara ve toplumun muhalif kesimlerine yapılıyor” dedi.

Dilerseniz programın tamamını buradan  izleyebilirsiniz.