KHK TVAhmet Erkan

Merkez Partisi Genel Başkanı ve Hukuk Prof. Abdurrahim Karslı KHK TV Editörü Ahmet Erkan’a  konuştu. Prof. Karslı’nın konuşmalarından öne çıkan cümleler şöyle:

KHK rejimi dünya benzeri olmayan bir rejimdir. Yargılanmadan, sorgulanmadan resmi gazetede isimleri ilan edilerek insanlar ihraç edildi.

– Son zamanlarda türeyen “teröristlerin” mümeyyiz vasıfları şunlardır: Namaz kılarlar, Kur’an okurlar, sisteme saygılıdırlar, sabırlıdırlar, her anlarını müspet değerlendirirler… Böyle terörist mi olur?

– Cezaevinde süresi (6/3) dolduğu  halde tahliye edilmeyen insanlar var. Bu hangi hukuka, hangi insafa sığar?

– Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, hiç bir dönemde hukukun bu kadar ayaklar altına alındığı zulüm dönemi, hukuksuzluğun bu kadarı yaşanmamıştır.

– Siyasal İslamcıların hukuksuzluk ve despotizm diye anlattıkları tek parti dönemi, bu döneme göre bin kat daha iyidir.

– 28 Şubatı, çok bayraklaştırdılar ve bu nedenle iktidar oldular, 28 Şubat rejimi dahi bu dönemden daha bin kat daha iyiydi.

– Bediüzzaman’ın hiç bir kadın talebesi tutuklanmadı, şimdi 17 bin kadın cezaevinde tutuklu.

– Üst düzey askeri yetkililerimizden biri “FETÖMETRE” diye insanlık ve hukuk tarihinde benzeri görülmeyen acayip bir buluşa imza attı.

– İktidar içerisindeki bir çete ile cemaat içerisindeki bir yapı masum ve temiz insanlara tuzak kurdu. Cemaat üyeleri topyekûn imha edildi.

– Türkiye’de hukuk yok, 28 Şubat devam ediyor, Türkiye’de şuan darbe rejimi çalışıyor. Bunların kafasında hukuk yok, bir cemaati yok etme arzusu var.

– Bu iktidar sona ermeden Türkiye’de normalleşme olmaz.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan  izleyebilirsiniz.