KHK TVAhmet Erkan

KHK’lı öğretmen Mahmut Nacar, Osmaniye’de Sınıf Öğretmenliği görev yaparken 1 Eylül 2016 da KHK ile ihraç edildi.

Geçimini sağlamak için önce yoğurt yapıp pazarladı, sonra Muğla’da vidanjör şoförlüğü yaptı. Şimdi kendi tarlasında çiftçilik yaparak ve manav dükkanı işleterek geçimini sağlıyor. KHK TV’ye yaşadıkları zorlukları anlatan Mahmut Nacar, “KHK’lı olduğumuzu öğrenenler iş vermekten kaçınıyor. Kendi ülkemizde Suriyelilerden ağır koşullarda yaşıyoruz, 3 bin liralık işi bin liraya yaptırmak isteyenler oluyor.” dedi.

Ülkenin Geleceğini İyi Görmüyorum

İlk görev yerinin Siirt’in Pervari ilçesinin bir dağ köyü olduğunu belirten Mahmut Öğretmen, vatanını milletini seven öğrenciler yetiştirdiğini kaydetti. Terörist ve vatan hainliği yaftasını yemenin çok zoruna gittiğini belirten Nacar, “Yasal sendika üyeliği, çocuklarımın Milli Eğitim Bakanlığı izniyle açılan bir dershaneye gitmesi nedeniyle terör örgütü üyeliğiyle suçlandım. Şuan hayal kırıklığı yaşıyorum. Çocuklarımın eğitim hayatı olumsuz etkilendi büyük oğlum okulu bıraktı. Ülkenin geleceğini iyi görmüyorum. İmkanım olsa ben de çocuklarım da yurt dışında yaşarız.” Diye konuştu.

Gerçek Dostluğu Bu Süreçte Gördük

Yakın akraba ve arkadaşlarının tutumlarından yakınan Mahmut öğretmen, “Yakınlarım ve akrabalarım ihraç olduktan sonra ilişkiyi kestiler. Hal hatır sormadılar, onlarla geçirdiğim günlere hayıflanıyorum. Gerçek dostluğu bu süreçte gördük. Ailemde en yakın olarak gördüğüm birisinin, ‘Devlet suçun yoksa neden atsın demek ki bir suçun var’ demesi çok ağırıma gitti. Bu günler elbette geçecek bu günleri belki gülerek anlatacağız.” İfadelerini kullandı.

Dilerseniz programın tamamını buradan ⤵️⤵️ izleyebilirsiniz.