Ak Parti Eski Milletvekili Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, KHK meselesiyle ilgili katıldığı bir programda yaptığı açıklamada “Ben bunların içindeyim diyen bakan olabiliyor, sohbetine katılan ise terörist” dedi. Yeneroğlu, bu davalarda on binlerce hukuksuzluk yapıldığını kaydetti.

AKP Eski Milletvekili DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Karar TV’de çıktığı yayında KHK ile yapılan hukuksuzluklara dikkat çekti.

700 bin üyesi olan bir terör örgütünün olmasının bir ülkenin felaketi olduğunu belirten Yeneroğlu, “Şu anda hala görevde olan bir bakanın, sen bunları bilmezsin ben bunların içindeydim” dediğini ileri sürdü.

DEVLETİN TEPESİ DAHİ BU YAPIYA DARBEDEN 2 AY ÖNCE TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEBİLDİ

Bu yapının içinde, her yerinde olduğunu söyleyen bir kişinin bakan olabildiğini; ancak sohbetine katılan bir kişinin terörist olabileceğini aktaran Yeneroğlu,  “Böyle bir hukuksuzluk böyle bir çarpıklık olabilir mi? Devletin tepesi dahi bu yapıya darbeden 2 ay öncesine kadar terör örgütü demiyordu” ifadelerini kullandı.

YSK’YA KARAR ALDIRDILAR

KHK ile yapılan ve mahkemelerde yapılan on binlerce hukuksuzluğun olduğunu belirten Yeneroğlu “Geçtiğimiz seçimlerde YSK’ya karar aldırdılar. YSK’ya karar alan üyelerden birisi şu anda Danıştay başkanlığı yapıyor” dedi.

İşte o açıklamalar, ⤵️⤵️