AKP İstanbul eski il başkanlarından Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci Karar TV’de çıktığı canlı yayında KHK’lılarla helalleşmeden bu ülkede bir gelecek tesis edilemeyeceğini kaydetti. Temurci, konuşmasında Devlet Bahçeli- AKP ilişkisi, Doğu Perinçek, 15 Temmuz, KHK meselesi, Helalleşme, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 28 Şubat gibi bir konuda eski partisini ve liderini sert bir şekilde eleştirdi.

“KHK’lılarla devlet, bu millet helalleşmeli” diyen Gelecek Partisi Sözcüsü AKP İstanbul Eski İl Başkanı Selim Temurci,  zulüm üzerine bir gelecek inşa edilmeyeceğini aktardı. Muhafazakar kesimde sıkıntıların olduğunu belirten Temurci, “Muhafazakar kesimde, bu giderse kim gelecek endişesi var. Aslında şunu bilseler partilerinin yüzde 50’lerden yüzde 30’lara düştüğünü görseler zaten gittiğini görecekler” dedi.

“MUHAFAZAKAR KESİMDE HAİN, VİRÜS OLMA KORKUSU VAR”

İnsanların fikirlerini söyleme konusunda korktuğunu kaydeden Temurci, “Herhangi bir yorum yaparsam farklı bir ses varsa ya çete virüs ya da hain ilan edilme durumu var. Dışarıda bir şey söyleyecek olursak dış güçler var, beka sorunu var.” diye konuştu.

ÜLKEYİ YÖNETENLER KOLTUKLARINDAN KALKMAMAK İÇİN DEĞERLERİMİZİ SUİSTİMAL EDİYOR”

Aslında sadece milletin değil ülkeyi yönetenlerin de büyük korkusu olduğunu dile getiren Selim Temurci “Ülkeyi yönetenlerin de korkusu da var. Oturdukları koltuktan kalkmamak için bütün değerlerimizi suistimal ederek, toplumu kutuplaştırarak, koltuklarında daha uzun süre kalacaklarını sanıyorlar. Bu ülkeye yapılabilecek bundan daha büyük bir kötülük yoktur” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER DEĞERLERİMİZDEN NEFRET EDİYOR DEİZME KAYIYOR”

Gençlerin inanç değerlerimizi sorgulamaya ve deizme doğru kaymaya başladığını belirten Temurci şu açıklamalarda bulundu: “Gençler, bizim değerlerimizi neden inanç değerlerimizi sorguluyor. Deizm neden artıyor? Ülkeyi yönetenler, değerlerimizi değersizleştiriyor. Gençlerimiz şunu söylüyor: Bayrak, Kuran, Rabia dediniz; ancak bunun tam tersini yaptınız. Söylediklerinizle yaptıklarınız farklı olunca bunu gören gençler sizin sözünü ettiğiniz şeylerden nefret ediyor uzaklaşıyor.” Değerlerimizi o kadar yanlış uygulamalarla topluma ve gençliğe gösterdiler ki gençler bu dili kullanan insanlardan nefret etmeye başladılar.

“MİLLİ ŞEF DEDİK MİLLİ REİSİMİZ OLDU”

Milli şef dönemini, değerlerimizi yok ettiler diye eleştiren insanların bugün maalesef bizim gençliğimizin gözünde “milli reise” dönüştüğüne içleri sızlayarak şahit olduklarını aktaran Temurci  son olarak “Daha önce bir Rabiamız vardı şimdi tek partimiz ve bir milli reisimiz var” dedi.

İşte bahsi geçen yayın, dilerseniz yayının tamamını buradan ⤵️⤵️ izleyebilirsiniz.