KHK TVAhmet Erkan

4 yıllık polis memuru iken KHK ile ihraç olan Sezer Söğüt, tüm KHK’lılar gibi adalet bekliyor. Evli 2 çocuk babası Sezer Söğüt polisken bir anda terörist oldu. İhraç polis memuru Söğüt; polislik yaparken fişleme listesinde adının olması nedeniyle önce açığa alındı daha sonra da ihraç edildi.

İhraç Polis, Sezer Söğüt

İşsizlik Değil Vatan Hainliği Damgası Vurulması Yıktı

Diyarbakır’da 15 ay açıkta kaldığı dönemde hep “dönerim” diye düşündü ancak bir gece ilan edilen KHK ile çok sevdiği mesleğinden ihraç edildi. O’na kendi tabiriyle “işsizlik koymadı”. “Vatan hainliği” damgası vurulması yıktı.

Terörle Mücadele Ederken Teröristlikle Suçlanmak

Terörle mücadelede defalarca ölümle burun buruna geldi. Arkadaşlarını şehit olarak toprağa verdi. “Evden ayrılırken sürekli eşimle helalleşip ayrılıyordum” diyen ve sürekli olarak ölümle burun buruna olan ihraç Polis memuru Sezer Söğüt, terörle mücadele ettiği sırada teröristlikle suçlanarak işinden oldu.

Beraat Etmesine Rağmen İade Edilmedi

Beraat etti. ancak işine dönemedi. Hala her KHK’lı gibi mesleğine dönmeyi bekliyor. O’nun istediği sadece  birazcık  “adalet”. Terörle mücadele çalışırken teröristlikle suçlanan evli 2 çocuk babası Sezer Söğüt’ün hikayesi KHK Tv’de

Dilerseniz röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz.