KHK TVBerna Kavaklı

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, devletin görevinin adaleti tesis etmek olduğunu kaydetti. İnsanların beraat etmesine rağmen işlerine iade edilmediğini KHK’lar yüzünden insanların işinden ailesinden ayrıldığını ve intihar edenlerin olduğunu aktardı. Sosyal medyada KHK’lılara verdiği destekle gündeme gelen Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, ülkenin 15 Temmuz sonrası KHK’larla yönetilmeye başladığına dikkat çekti.

SOSYAL YARDIMLAR BİLE KHK’LILARA ULAŞMIYOR

Mahkemelerden çıkan beraat kararlarına rağmen insanların işlerine başlatılmadığına şahit olduklarını aktaran İlhan, “Mahkemelerin üstünde bir karar olamaz. Muhalefet olarak, problemlerin çözümü için çağrıda bulunuyoruz. İnsanlar çok mağdur durumda. Yapılan sosyal yardımlar dahi bu insanlara ulaşmıyor” dedi. Devletin görevinin adaleti tesis etmek belirten Saadet partili İlhan, “KHK’lar yüzünden, işinden, ailesinden ayrılanlar, intihar edenler var. Birçok aileyi yaşarken öldürmüş konumundayız. KHK’larla, hangi kanun hükmüne göre olduğu belli olmayan ihraçlarla mağdur olanları mağduriyetlerini gidermek asli görevimizdir” diye konuştu.

AYRIŞMA DEĞİL, UZLAŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Özellikle bu salgın sürecinde, toplumsal barışmaya ve uzlaşmaya gitmek gerektiğini hatırlatan Van İl Başkanı Özay İlhan, şunları söyledi: “Parti olarak, bu insanlarla defalarca görüştük, genel başkanımız başta olmak üzere bu konuda sürekli mücadele vermekteyiz. KHK’larla işinden olan insanların başka alanlarda da çalıştırılmaması trajedidir. Devletin görevi iş alanlarını genişletmektir. Devletin esas görevi yardım yapmak değil, insanların yardıma muhtaç olmamasını sağlamaktır. Üretim alanlarını arttırmaktır. Ülkenin ayrışmayla değil, uzlaşma ile kucaklaşma ile yönetilmesi gerekir. Bu ülkenin her ferdinin vatandaş olduğunu ve herkesin eşit haklara sahip olduğun u anlamak zorundayız.”

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ⤵️⤵️ izleyebilirsiniz.