KHK TVAhmet Erkan Yiğitsözlü

Kayseri, Develi ilçesi Milli Eğitim Müdürüyken önce görevden alınan  daha sonra KHK ile ihraç edilen Bekir Karabulut, “sendika üyeliğinden” ihraç edildi. İhraç edildikten sonra Kayseri merkezde küçük bir market açan 3 çocuk babası Bekir Karabulut, sosyoloji eğitimi alıyor. KHK’lı eğitimci, eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Karabulut KHK TV’den Ahmet Erkan’a konuştu.

 GÜÇSÜZLERİN EZİLDİĞİ, GÜÇLÜLERİN KORUNDUĞU BİR DÜZEN

Gücü olmayan en alttakilerin ezilmesi, güçlülerin bu işten sıyrılması gibi bir adalet anlayışı olabilir mi? Diye soran Bekir Hoca, Sendikaya neden üye oldun, diye bir soru olabilir mi? Tarih, bir gün bir sendikaya üye oldukları için, görevden ihraç edilen, tutuklanan insanları utançla yazacak.” Dedi.

15 TEMMUZDA MİLLETE KİM KAST ETTİYSE CEZASINI ÇEKSİN!

 15 Temmuz darbe girişimini değerlendiren Karabulut, “Darbe ayrı bir konu, bu işte dahili olan, taraf olan, bu millete kast eden insanlar, gerekli cezayı alsın; ancak, darbe süreciyle ilgisi olmayan, işinde gücünde olan yetişmiş beyinlerin bir torbaya atılıp cezalandırılmasını asla kabul etmiyorum. Toplum vicdanı bir gün bunu anlayacak.” Diye konuştu.

SENDİKAYA ÜYE OLDUĞUNDAN DOLAYI İNSANLARI İHRAÇ EDENLER BİR GÜN UTANACAK

Türkiye’de son zamanlarda yaşananları Türk ve insanlık tarihinde utanç vesikası olacağını söyleyen Bekir Karabulut şunları söyledi: “Darbeye yönelik bazı gerçekleri 16 Temmuz 2016’da öğrendiğini söyleyen bazı devlet yetkilileri, bu tarihe kadar bir şey bilmiyorsa ben sıradan bir insan olarak nereden bilebilirim? Ben aldanmışım diyenlere ben de aldandım diyorum. O zamanın Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine soruyorum: Aktif Eğitim Sen’e üye olmayı teşvik eden yazıyı okullara gönderdiniz mi göndermediniz mi? 2015 yılına kadar kamu kaynaklarını sendikanın hesabına yatırarak terör örgütüne, mali destek sağladınız mı sağlamadınız mı? Anayasal güvence altında olan sendikaya üye olduğu için insanları ihraç edenler bir gün utanacak, insan içerisine çıkmaya utanacak!”

GELECEKTEN UMUTLUYUM

Türkiye’nin bu sıkıntılı süreci atlatacağına inandığını belirten Karabulut, “Bu millet yüz yıl önce, Atatürk gibi bir lider çıkarmış. Türkiye Cumhuriyeti ne yaşarsa yaşasın, modern Türkiye Cumhuriyeti ayakta kalacaktır. Aşırılıklardan uzak, demokratik evrensel hukuk ilkelerine dönecektir. Türkiye’nin tek problemi demokrasi ve özgürlüktür. Tarihte tüm özgürlük ve hak mücadelesini insanların tırnaklarıyla kazıya kazıya almışlardır.” İfadelerini kullandı.

Dilerseniz röportajın tamamını buradan ⤵️⤵️ izleyebilirsiniz.