KHK TVBerna Kavaklı

Geçtiğimiz hafta mecliste yasalaşan infaz düzenlemesini KHK TV’den Berna Kavaklıya değerlendiren Siyaset Bilimci Prof. Dr. Gökhan Bacık, bu yasanın çıkması ile insanların düşünmekten korkacağını; ancak hırsızlık yapmaktan korkmayacağını kaydetti.

DÜŞÜNEN İNSANLAR, TÜRKİYE’DE TEHLİKELİ GÖRÜLÜYOR.

Türkiye’de Parlamentonun, başkanlık sistemi ile işlevsiz hale geldiğini aktaran Bacık, “Entelektüeller, yani düşünen insanlar Türkiye’de tehlikeli görülüyor. Ülkeyi, bu insanlar yok eder. Türkiye; vergi vermemekten yıkılmaz, ekonomiden yıkılmaz; ancak entelektüel kesim, aydın kesim, bu ülkeyi yıkar algısı var. Bu, geçmişte de böyleydi şimdi de böyle. Devlet için, mafya kişileri tehlike olarak görülmüyor.” ifadelerini kullandı.

İNFAZ YASASI İLE İNSANLAR,  HIRSIZLIKTAN DEĞİL DÜŞÜNMEKTEN KORKACAK

İnfaz yasası ile insanların düşünmekten korkacağını; ancak hırsızlık yapmaktan korkmayacağını aktaran Bacık, “Geçmişte Alparslan Türkeş devleti yıkmakla suçlanarak 4.5 yıl cezaevinde kaldı. Necmettin Erbakan, devleti yıkmakla suçlanarak partisi kapatıldı. Bugün, düşünce suçtur diyen siyasilerin, gelecekte de devleti yıkmakla suçlanamayacağının bir garantisi yok. Türkiye’de demokrasi ve yönetim sorunu var” diye konuştu.

TÜRK MİLLETİ, ÖNÜNDEKİ EKMEK GÖRÜNÜR ŞEKİLDE ALINMADIĞI SÜRECE TEPKİ VERMEZ

İktidarın, bir kısım topluluğu teröristlikle suçlamasının işini kolaylaştırdığını belirten Bacık, bu sayede iktidarın, muhaliflerini daha kolay yok etme gücüne sahip olduğunu kaydetti.

Türk milletinin önündeki ekmeği görünür şekilde almadığınız sürece tepki vermediğine dikkat çeken ve adaletsiz sürecin sürdürülebilir olmadığını belirten Siyaset Bilimci, Prof. Dr. Gökhan Bacık ile yapılan röportajın tamamına buradan ⤵️⤵️ ulaşabilirsiniz.