Görev yaptığı hizmet binasında, yaptığı eylemlerle gündeme gelen KHK ile ihraç edilen sağlık çalışanı Mahmut Konuk işine dönmek için mücadele etmeye devam ediyor.

Bugüne kadar yaklaşık 500 kez gözaltına alınan ve hesabını bilmediği kadar para cezasına çarptırılan Konuk, kendisini “direnişçi” olarak tanımlıyor. KHK’lılara destek olmak amacıyla emekli olmadığını belirten Mahmut Konuk, “Emekli olsaydım kimseyi mücadeleye çağıramazdım. Etik olmazdı!” dedi.

Direnişin Sembol İsimleri: Melek Çetinkaya, Mahmut Konuk ve Cemal Yıldırım

Üyesi olduğu KESK’in böylesi toplu şekilde yapılan ihraçlara sert bir duruş sergilemesini beklediklerini ancak bu beklentilerinin olmadığını belirten Konuk “Maalesef KESK gerekli tepkiyi göstermedi. Deyim yerindeyse teslim oldu. Hareketsiz kaldı. İhraç olduktan sonra kitlesel mücadele ile bu iş olmadığını anladığımda kitlesel duyarlılığı arttırmak için iş yerimin önünde 27 Şubat 2017’de eylem yapmaya başladım” diyerek serzenişini dile getirdi.

500’E YAKIN GÖZALTI, HESABINI BİLMEDİĞİ PARA CEZASI

Yaptığı eylemlerde 2-3 defa sakatlandığını ancak eylemlerinden yine de vazgeçmediğini belirten Konuk “Yaptığım eylemlerde 500’e yakın gözaltına alındım. Hesabını bilmediğim kadar para cezasına çarptırıldım. Ancak mücadelemden vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim!” ifadelerini kullandı. “Direneceğiz, biz kazanacağız” diyen İhraç sağlık çalışanı Mahmut Konuk, kimsenin ayrımcılığa maruz kalmadığı bir dünya hayal ettiğini belirterek sözlerini tamamladı.