KHK TV, Ahmet Erkan Yiğitsözlü

Yeni Asya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz, KHK TV‘den Ahmet Erkan Yiğitsözlü‘nün sorularını yanıtladı. Röportajda, yaşanan hukuksuzlukların giderilmesi için, bu hafta meclis genel kurulunda görüşülecek infaz indirimi yasasının çok çok önemli tarihi bir fırsat olduğunu söyleyen Güleçyüz, özetle şunları ifade etti.

Mazlumun Ahı Arşa Yükseliyor

Maalesef Türkiye belki yüzyıllardır görülmemiş bir fitnenin içinde sürüklendi. Dindar insanlar karşı karşıya getirildi. Bunun acı neticelerini görüyoruz

Şu anda birçok insan hak etmediği şekilde mağduriyete uğratılıyor. Günlerdir konuşulan infaz indiriminin haksız yere içerde tutulan masum insanlardan da esirgenmemesi gerekiyor. Bu bir kanayan yaradır. Dualar arşa ulaşmıyor, fakat mazlumun ahı arşa yükseliyor. Eğer mazlumun arşa yükselen ahı, bu musibetlerin, üzerimize bizleri terbiye etmek üzere yağdırılmasına sebep oluyorsa, o zaman bu musibetlere davetiye çıkaran bu husumetlerin, bu zulümlerin, bu haksızlıkların bir an evvel sona erdirilmesi lazım.

İnfaz İndirimi Yasası  Çok Önemli Bir Tarihi Fırsattır

Yaşadığımız süreçte helallik istenemeyecek durumda olup, mağduriyete uğratılmış o kadar çok insan var ki hala mağdur edilmeye devam ediliyor. Artık helallik istemenin mümkün olmadığı, cezaevinden tabutla çıkan insanlar veya buradaki hukuksuzluklardan kaçarken Meriç’te boğulan bebekler, kadınlar var. Bunun telafisi mümkün değil. En azından diğerleri açısından devam etmekte olan mağduriyetleri sona erdirmek, hukuksuz tutuklama ve mahkûmiyet kararlarını gidermek için, infaz indirimi yasası çok çok önemli bir tarihi fırsattır. Geçen hafta adalet komisyonu bu fırsatı kaçırdı. Önümüzdeki hafta meclis genel kurulunun bu fırsatı kaçırmamasını diliyoruz.