Mecliste infaz düzenlenmesinin görüşülmeye başlandığı bu günlerde, AKP ve MHP’nin ortak hazırladığı taslağa göre “terör örgütü denilerek silah ve şiddet kullanmayan yaklaşık 100 bin kişi” kapsam dışında bırakılmak isteniyor.

Hazırlanan taslağa göre uygulamadan yaklaşık 90 bin kişi faydalanacak. Ancak bunun kabul edilemez olduğunu vurgulayan Gazeteci Yazar Memduh Bayraktaroğlu, youtube kanalında bu konuya dikkat çekerek “İnfaz yasasında neden KHK’lılar yok” diye sordu. Ne kadar ipini koparan insan varsa dışarıya çıkaracaklarını, düşünen insanların ise içeride bırakılmasının planlandığını belirten Bayraktaroğlu,  “Bu insanlar ellerine değil silah, sapan dahi almamışlar. Gazetecilerin suçu,  haber yapmak. KHK’lıların suçu ise devletin kontrolündeki bankaya para yatırmak. Bu insanları suça teşvik etmek. Madem bu banka terör bankası, o zaman kapat kardeşim” şeklinde tepkisini dile getirdi.

“BU İNSANLARIN SUÇU ÇALIŞKAN VE DÜRÜST OLMALARI”

Yüz binlerce insanın KHK’larla işinden olduğunu ve yüz binlercesinin ise cezaevine atıldığını aktaran Bayraktaroğlu, “Devlet bilerek, tuzak kurmuş bu insanlara. Bu bankayı açık tutmuşlar. Bu bankaya para yatırsınlar da ben bunları işinden atayım diye. Bu insanların suçu,  başarılı, çalışkan ve dürüst olmaları. Bu insanları, hırsızlığa izin vermeyen bu kişileri işinden edip yerlerine, hırsızlıklara ses çıkarmayan kişileri yerleştirdiler” diye konuştu.

Dilerseniz videonun tamamını linki tıklayarak izleyebilirsiniz.