Oda TV internet sitesine getirilen erişim engelinin ardından yapılan operasyonlar sonrası muhalif  kesimden yükselen itirazlara işaret eden, kendisi de KHK ile Milli Savunma Bakanlığından ihraç edilen CHP’li Aktivist, Deniz Cankoçak, twitter paylaşımında çok yakın zamanda erişimi engellenen KHK TV’yi hatırlatarak ‘Oda TV’nin engellenmesi konusunda gösterilen duyarlılığın KHK TV’nin engellenmesi konusunda da gösterilmesi gerekir’ dedi.

Şehit olan MİT görevlisi haberinin ardından başlatılan Oda TV operasyonları kapsamında, Oda TV yöneticileri Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan ile muhabir Hülya Kılıç tutuklanmıştı. Aynı soruşturmada tutuksuz yargılanan Tele 1 çalışanı gazeteci yazar Murat Ağırel hakkında da dün yeniden tutuklama kararı verildi. Oda TV haber sitesine de mahkeme kararıyla erişim engeli getirildi.

FATİH PORTAKAL, SUSTURAMAYACAKSINIZ!

Yaşananların ardından twitterda, muhalif kesimden ve gazetecilerden eleştirel paylaşımlar yapıldı. FOX Haber sunucusu Fatih Portakal, muhalif gazetecilerin susturulmaya çalışıldığını belirterek, ”Yazan çizen konuşan eleştiren gazetecileri cezaevine attırıp güya susturmaya çalışıyorlar. Susturamayacaksınız! Hatta ilerde çok daha fazlası yazılacak ve konuşulacak” diyerek tepkisini dile getirdi.

Gazeteci Zafer Arapkirli, Taşları Bağlıyorlar Ki

Gazeteci Zafer Arapkirli de Murat Ağırel’in gece saatlerinde yakınlarının evi basılıp gözaltına alınmaya çalışılmasına tepki göstererek, ”Murat Ağırel, cuma günü çağrıldığı Adliye gitti. İfade verdi. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi. Serbest kaldı. Bu sabah, yine çağrılsa gidecekken, sabahın köründe eski kayınvalidesinin evi basılarak tekrar gözaltı operasyonu yapılıyor. Ne bu?” diye sordu.

Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Hukuk Dışı Muameleler!

Ayrıca KHK Tv’ ye yapılan erişim engeline Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi ve HDP Kocaeli milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlundan tepki geldi. Gergerlioğlu KHK Tv için yaptığı paylaşımda, yaşananların “Hukuk dışı muameleler” olduğuna dikkat çekti.

Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!