Bir insan hakları kanalı olan KHK TV,  “Kanun Hükmünde Kararname”(KHK) lerle,  hukuksuz  bir biçimde,  soruşturulmadan ve yargılanmadan kamudaki işlerinden ihraç edilen yaklaşık 140 bin kişinin (aileleri ile yaklaşık iki milyon) sesini duyurmak ve hak mücadelesini desteklemek amacıyla ağustos 2019 da yayın hayatına başlamıştır.

Yayın hayatına başladığı ilk günden bugüne,  İnsan Haklarını SavunmakKHKlıların Sesini duyurmak ve yaşanan hadiseleri tarihe not düşmek adına  yayınlar  yapan KHK TV Youtube kanalı, aradan altı ay geçmeden yaklaşık 25 bin aboneye ulaşmıştır. Çalışanlarının tamamının gönüllü olduğu, KHK Tv’nin Genel Yayın Yönetmenliğini, kendisi de KHK ile ihraç edilen psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Haluk SAVAŞ yapmaktadır.

KHK TV hiç bir zümreye,  gruba,  kuruma bağlantısı olmayan,  yalnızca sosyal medya araçlarını kullanarak yayın yapan tamamen  bağımsız bir yayın kurumudur.

Tamamen tarafsız ve bağımsız yayın yapan, aynı zamanda   KHK’lıların Sesi olmaya çalışan KHK Tv Youtube kanalı,  dün sabah erken saatlerde,  herhangi bir mahkeme kararı olmaksızınhukuksuzca erişim engeli ile karşılaştı.

Konuyla İlgili İlk Tepkiler Sosyal Medyadan Geldi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu  “Güneş balçıkla sıvanmaz!”

İlk tepki verenlerden Gergerlioğlu,  kendisine ait twitter hesabından, ”@khktelevizyonu youtube kanalına erişim yasağı getirilmiş!  KHK zulmünün ortaya çıkmamasını istiyorlar, başaramayacaklar! Aydınlık, karanlığı mutlaka yenecek. İstediğiniz kadar gözlerimizi kapamaya çalışın, güneş balçıkla sıvanmaz! “dedi.

HUKUKÇU LEVENT MAZILIGÜNEY, “Bu yasak bile hukuksuzluğun bariz bir ilanı değil midir?”

Konuyla ilgili attığı twitte,

“. @khktelevizyonu  Youtube kanalını yasaklayanlar neden korkuyorlar? Kanalda anlatılan hangi şey yalan? Hangi haksızlık, hangi hukuksuzluk aslında yok? Evin tozunu kirini halının altına saklayınca temiz mi oluyorsunuz? Bu yasak bile hukuksuzluğun bariz bit ilanı değil midir?”dedi.

Bağımsız Gazeteci  Gökhan Özbek“Yasaklar, gerçeği  her daim büyütür”

Konuyla ilgili sosyal medyada tepki veren ve ilk günden bu yana KHK’lılara  destek olan Özbek,

“KHK’lıların sesi @ khktelevizyonu erişim yasağı gelmiş! Oysa bir Youtube kanalı! Legal sınırlar içinde, yaşanan haksızlıkları bugüne ve yarına taşıyan bir emek. Bu  ülkedeki muktedirlerin yüzyıldır öğrenemediği tek gerçek;  “Yasaklar, gerçeği  her daim büyütür” şeklinde tepkisini  dile getirdi. Ayrıca  Özbek, kendi “Youtube kanalı kapılarının, KHK’lılara ardına kadar açık olduğunu” belirtti.

Natali Avazyan,  “Kanalımızda yayın yapabilirsiniz”

“Kurucu üyesi olduğum  @aidbrom   genel yayın yönetmenliğini aktivist  gazeteci @zengindnz’in yaptığı haber kanalımızda, yayınlarınıza devam edebilirsiniz. Şeref duyar, onurlanırız. Birlikte güçlüyüz ” diyerek desteklerini dile getirdi.

KHK TV Yayın Kurulu Üyesi Münir Korkmaz

“Altı ay önce yayına başlayan KHK TV, kısa süre içinde  yüz binlerce KHK’lının umudu oldu. Yaklaşık 23 bin abonesi ve yüz binlerce izlenen videosu ile gündemi belirledi. KHK’lıların ve insan hakları savunucularının sesi soluğu olan KHK TV bugün sabah itibariyle hiçbir gerekçe gösterilmeksizin, hiçbir tebligat yapılmaksızın yayın yasağı koyuldu. Bunu asla kabul etmiyoruz! Çünkü KHK TV tamamen bir insan hakları kanalı ve tamamen gönüllü yürütülen bir kanaldır. Bunu protesto ediyoruz, bir an önce bu hatanın düzeltilmesini talep ediyoruz. “KHK TV Susmayacak” dedi. Sonra kısa süre içerisinde  twitter’da “KHKTV Susmayacak” sloganı  TT olarak Türkiye Gündeminde yer aldı.

Yaklaşık 26 bin takipçisi olan KHK Tv twitter hesabı ise “ Hakkımızı almak için hukuk içerisinde tüm mücadele yollarına başvuracağız.”

“Kamuoyuna duyuru:  

KHK TV’ye mahkeme kararı olmaksızın erişim engeli getirildi. Mağdurların sesini duyuran ve gazetecilik yapan KHK TV’ye yapılan bu hukuksuzluğu kabul etmiyoruz.  Gasp edilen hakkımızı almak için hukuk içerisinde tüm mücadele yollarına başvuracağız.”  Şeklinde ifade ederek,  yaşanan haksızlıkla bile hukuk çerçevesinde mücadele edeceklerini vurguladı.

Öte yandan toplumun her kesiminden KHK TV’ye destek ve yanınızdayız mesajları atılarak tepkiler adeta çığ gibi büyüdü.